Scroll to top

Marka ve Ürün Tanıtımında Karton Etiket Fiyatları

Karton Etiket Fiyatları; Karton etiket imalatı ve kullanılan kağıt tipine göre değişkenlik gösterir. Kraft karton etiket diğerlerine göre maliyet bakımından daha farklı rakamlara tekabül edebilmektedir. Ürün etiketleri, ürünlerinizin ilgi çekici olması için büyük etki sağlar. Markanızın bilinirliğini arttırdığı gibi kaliteli yapısı ile şirketinizin prestijli görünmesinde iyi bir rol oynar. Karton etiketleri ürünün tanıtımı için iyi bir seçimdir.

Çeşitli üretim teknikleri ile yapılan etiket reklamcılığı sayesinde birçok kitleye ulaşmak ve kitlelerin aklında kalmak mümkündür. İyi bir tasarım ekibi sayesinde akılda kalıcı görseller ve tasarımlar ile etiket reklamcılığı, pazarlama için etkili bir yoldur. Şirketlerin ticari alanda daha çok bilinmesini sağladığı yadsınamaz bir gerçektir. Birçok sektörün tercih ettiği bu etiket, ürünlerin tamamlayıcı aksesuarları olarak görülmektedir.

Karton etiket fiyatları, birçok sektörde birçok şekilde kullanılmasına istinaden her firmanın kolayca ulaşabileceği ucuzlukla ve kalitede bir etiket modelidir. Bu etiket modeli, boyutları açısından kişisel kartvizit boyutlarında veya istediğiniz herhangi bir boyut dahilinde olur. Genellikle ağırlığı 350 gr olmaktadır.

Karton etiketin ölçüleri istediğiniz şekilde üretilir ve birçok firmada görebileceğimiz bu etiket, yaygın olarak kullanılmaktadır. Karton etiket modelleri kraft ipler kullanıldığında daha estetik bir görünüme sahip olur.

Ürün bilgileri ve ürün hakkında daha birçok özelliğin yer aldığı karton etiketin materyali kağıttır. Markanın tanıtımını en iyi şekilde yapmanızı sağlayan karton etiketler, bir sürü çeşitliliğe sahiptir.

Bu etiket baskı, alıcı isteğine uygun olarak yapılmaktadır. Son zamanlarda 3 boyutlu karton etiketler de trend olmaya başlamıştır.

Bu Sıralar Çok Trend, Kraft Karton Etiket Fiyatları

 • Kraft karton etiket, belli amaçlar üzerine üretilir.
 • Sticker özelliği yoktur, yapışkanlı değildir.
 • Firmalara özel olarak istenilen boyut, ölçü ve içeriklerde üretilebilir.
 • Hediyeliklerde sıklıkla kullanılır. Buna örnek olarak davet organizasyonları verilebilir.
 • Kartondan üretilen kraft karton etiket, kartondan üretildikleri için kağıda kıyasla daha dayanıklıdır.
 • Kağıt gramajları istenilen seviyeye getirilebilir.
 • Etiketin görsel estetiği için farklı teknikler geliştirilmiştir. Saman görüntüsünden uzaklaşmak amacı ile daha koyu renkler tercih edilebilir.
 • Kraft karton etiket tek yönlü yapılabileceği gibi çift yönlü de tercih edilebilir.
 • Kraft etiket zımba ile delikten ip geçirilerek yapılabilir.

Karton Etiket İmalatı Nasıl Yapılır? 

Karton etiket fiyatları ve karton etiket imalatı, tasarım ve baskı hizmetleri için özel baskı veya fason baskı gibi hizmetler aracılığı ile yapılmaktadır.

Teknolojik gelişmeler ile beraber belli altyapılar sürekli gelişmektedir. Bu yüzden etiket alınırken, profesyonel bir şirketin tercih edilmesi her zaman önerilir. Bu bağlamda Onur Etiket, size çok iyi bir örnek oluşturmaktadır.

Uzman grafik tasarım ekibi sayesinde istenilen dizaynda istenilen şekilde ürünlere ulaşılabilmektedir. İşlerinizde grafik tasarımı çok önemlidir. Tasarımın iyi olması sayesinde etiket üzerinde görülen tasarımın albenisi ile markanın akılda kalıcılığı yüksek olmaktadır. Bu yüzden tasarım ekibimiz size yardımcı olmak için sürekli çalışmaktadır.

Karton etiketlerin bazı tamamlayıcı aksesuarları bulunmaktadır. Etiket imalatı denildiğinde akla bu aksesuarlardan bazıları gelir. Bunlardan bazıları, saten kurdele, yazılı dokuma şeritleri bunlara örnek verilebilir. İstenildiği takdirde birlikte kullanılabilir.

Biz Onur Etiket olarak, isteğiniz doğrultusunda esnek seçenekler sunar ve ihtiyaçlarınıza çok kısa sürede cevap verebiliriz.

Karton Etiket Fiyatları Nasıldır? 

Karton etiket fiyatları ekonomik olduğu için büyük kitleler tarafından tercih edilmektedir. Hem kaliteli etiketler ile ürününüzü taçlandırmak istiyor, hem de ekonomik açıdan uygun karton etiket üretilmesini istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Onur Etiket, birden çok fırsatıyla istediğiniz etiketi en iyi şekilde üretmek üzere çalışır ve isteklerinize ve cebinize uygun şekilde en iyi hizmeti size vermek için profesyonel ekibi ile çalışır. Hem ekonomik açıdan hem de kalite açısından ürünlerinizi en iyi ellere emanet ediniz.

Karton Etiket Modelleri Nelerdir?

Karton etiket çeşitleri, kağıt türleri açısından çeşitlenmektedir. Bu etiket bazı kaynaklarda kağıt etiket olarak geçmektedir. Birçok sektör tarafından tercih edilen karton etiket, kuşe etiket, termal etiket, lamine termal etiket, eco termal etiket, metalize kuşe etiket, top termal etiket, sallama etiket, fastyre etiket, vellum etiket ve kapatma etiketi olarak sınıflandırılmakta.

Kuşe Etiketler:

 1. Üst kısmı parlak ve pürüzsüz
 2. Termal transfer yöntemi
 3. Isı ve sürtünme gibi dış etkenlere karşı dayanıklı sayılabilir

Eco Termal Etiketler:

 1. Raf ömrü kısadır.
 2. Yüzeyinde koruyucu tabaka yoktur.
 3. Nemli ve sıcak ortama uygun değildir.
 4. Alkol, ısı gibi maddelere karşı dayanıksızdır.
 5. Maliyet olarak düşüktür. Kullanım süresi az olan etiketler için idealdir.

Lamine Termal Etiket: 

 1. Etiket üzerine ısı yardımı ile baskı yapılabilir.
 2. Uzun ömürlüdür.
 3. Maliyet olarak uygundur.
 4. Koruyucu tabaka içerir.
 5. Isı ve ışıktan etkilenir fakat eco termale göre daha dayanıklıdır
 6. Maliyet olarak eco termalden biraz daha maliyetli olabilir.
 7. Raf ömrü kısadır, kullanım süresi 6-9 ay olan ürünler için tercih edilebilir.

Vellum Etiket:

 1. Vellum etiketlerin gözle görülmeyen gözenekleri vardır.
 2. Kuşe etiketler ile neredeyse aynı maliyettedir.
 3. Zemini pürüzsüz bir yapıda değildir.
 4. Gözenekler sayesinde pütürlü bir yapısı bulunur.
 5. Ribon baskı için uygundur.

Fastyre Etiket:

 1. Fiziksel yapısı itibari ile metalik bir yapışkan kısma sahiptir.
 2. Yırtılma özelliği bulunmaktadır.
 3.  Tekstil firmalarının sıklıkla kullandığı bir etiket çeşididir.

Termal Etiket: 

 1. Kağıt bazlıdır.
 2.  Baskı için ribon gibi ekstra malzemelere gerek duyulmaz.
 3. Maliyet açısından verimlidir.

Floresan Etiket:

 1. Kağıt bazlıdır.
 2. Suya ve neme dayanıksızdır.
 3. Yırtılma özelliği bulunur.
 4. Farklı renk çeşitlerinde üretilebilirler.
 5. Kuşe etiketlere göre daha maliyetlidir.
 6. Wax ribon ile karton etiket baskıları yapılır.

Bu yazımızda sizlere karton etiket üzerine imalatı, modelleri ve kraf karton hakkında bilgilendirmeyi amaçladık. Tekstil etiketleri hakkında daha fazla bilgi almak ve numune örnek modeller talep etmek için bizimle iletişime geçiniz. Sosyal medyada bizleri takip ederek yeni etiket modellerimizi anında görebilirsiniz.. Instagram: @onuretiketcomtr

Kraft Karton Etiket Fiyatları - Karton Etiket İmalatı - Onur Etiket