Scroll to top

Onur Etiket;

Hakkımızda

Bilgi ve tecrübe birikimiyle tekstil etiketlerinde lider konuma gelmiştir. Kalite, zamanlama ve fiyatın çok önemli olduğu sektörümüzde bu temel unsurları bir araya getirerek kendi standardını örnek alınacak hale getirmiştir. Şirketimizin bundan sonraki amacı; hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini sürekli arttırmaktır. Onur Etiket, üretimini yaptığı dokuma etiket, baskı etiket, karton etiket dışında müşterilerinden gelen talep ve istekler doğrultusunda kendinden yapışkanlı etiket ve mikro enjeksiyon plastik etiketlerin imalatı için gerekli alt yapıyı kurmuş ve 20 yıllık sektörel deneyimiyle bu alanlarda da söz sahibi olmuştur.

Bugün Onur Etiket’in mevcut müşteri portföyünde adı kalite ile bütünleşmiş, dünyanın önde gelen markalarına üretim yapan konfeksiyon fabrikaları bulunmaktadır. Ayrıca, katıldığı yurt dışı fuar ve organizasyonlarla elde ettiği müşterileriyle dört kıta 27 ülkeye ihracat yaparak bu konuda da ülkemizin gururu olmuştur.

Misyonumuz

Onur Etiket, ilklere imza atan, girişimci cesur yapısıyla örnek bir kuruluştur. Onur Etiket ’in varoluş amacı, gelişen hizmet ve ürünlerini, “kalitesinden, güvenilirliğinden ve iş ahlakından” ödün vermeden geniş kitlelere sunmaktır. Ait olduğu sektörün ülke ekonomisindeki lokomotif görevinin bilincinde olan her mensubu gibi, faaliyetinin yalnızca ekonomik bir faaliyet olmadığını, ayrıca uluslar arası arenada ülkemizi temsil etme gurur ve şuurunu yaşamak olduğunu bilmektedir.

Vizyonumuz

Onur Etiket’ in hedefi, yeni talepler yaratarak topluma sürekli gelişen hizmetler ve ürünler sunan, dünya pazarında söz sahibi bir firma olmaktır. Onur Etiket’ e göre başarı, ilkelerinden ödün vermeden yürütülen sürekli ve sistematik çalışmadır. Onur Etiket’ de en önemli sermaye, insan kaynağı ve hep birlikte elde edilen deneyimdir. Bu değerlerden yola çıkan Onur Etiket çalışanları, “uluslararası standartlarda kalite kriterlerini özümsemişlerdir ve bu kriterleri uygulayacaklardır.” Kalite standartlarından, mücadeleden, güvenilirlikten, dürüstlükten, iş ahlakından ödün vermemek Onur Etiket’ in ilkesini oluşturan değerlerdir.

İhracat Faaliyetlerimiz

Artan kalite ve imalat gücünü dünya piyasalarına açılarak kullanmayı hedefleyen Onur Etiket katıldığı yurtdışı fuar ve organizasyonlarının sonucu elde ettiği müşterileriyle bugün 4 kıtada 27 ülkeye ihracat yaparak bu alanda ulaşılması güç bir noktaya gelmiştir. Başta Güney Afrika Cumhuriyeti ve Fransa olmak üzere ABD, İngiltere, Hollanda, Polonya, Danimarka, Romanya, Ukrayna, Almanya, Bulgaristan, İran ihracat yaptığımız ülkelerdir. Önümüzdeki günlerdeki hedefimiz ihracat potansiyelimizi gerek ülke sayısı bazında gerekse yapılan ihracat miktarı bazında arttırmaktır. Bu bağlamda en önemli hamlelerimizin İngiltere de ve Amerika Birleşik Devletlerinde birer adet bağlantı ofisi açmak olduğunu gururla açıklarız.

Sosyal Sorumluluk Politikamız

Sosyal sorumluluk politikası gereğince, ONUR ETİKET TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD ŞTİ., kurumsal sorumluluk ilkeleri ve genel konu hakkında yönetim, çalışan ve paydaşlar için bunun önem ve önceliği vurgulanır.

Bu noktada, öz değer sahibi ve ilkeleri benimsemiş bir kuruluş olarak, ONUR ETİKET TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD ŞTİ., tüm faaliyetlerinde sosyal sorumluluğun bilincinde hareket eder. Yönetim anlayışının temel ve değişmez unsuru olduğunun farkındadır. Toplum ve çevre bağlamında en iyi şekilde yürütülen sosyal sorumluluk bilinci ve bu konu hakkındaki önceliklerini dikkate alarak hareket eder. Faaliyetlerde özellikle insan hakları, demokrasi ve çevreye yönelik roller almaya özen gösterir.

ONUR ETİKET TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD ŞTİ., sürdürülebilir gelişmenin önemli bir yer edindiği düşüncesindedir. Bu gelişme de kurumsal sosyal sorumluluk ilkeleri ile mümkün olmaktadır. Yaşadığı topluma değer sağlamayı temel sorumluluk alanlarından biri olarak görür ve sosyal sorumluluk uygulamalarında esas aldığı temel ilkeler şu şekildedir;

ONUR ETİKET TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD ŞTİ. Kurumsal Sosyal Sorumluluk İlkeleri

  1. İnsan Hakları

İnsan Haklarına saygılıyız. Zorla insan çalıştırma ve insan kaçakçılığına karşıyız. Herkese eşit ve adil davranırız. Ülkemizde ve dünya çapında faaliyet gösterdiğimiz bölgelerin gelenek ve kültürlerine duyarlı davranır, gerekli yasal düzenlemelere uygun şekilde hareket ederiz.

Kurum çalışanları için dil, ırk, cinsiyet, politik düşünce, inanç, din, mezhep, yaş, fiziksel engel ve bunun gibi nedenler ile ayrımcılık yapılması kabul edilmez.

Tüm çalışanlarımızın insan haklarına uygun biçimde yaratılan çalışma koşullarında sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamında çalışma hakkı olduğuna inanırız. Çalışanlarımız, bizim için çok değerlidir ve ONUR ETİKET TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD ŞTİ. olarak onların güvenliğini sağlamak en önde tuttuğumuz iş hedefimizdir.

İnsan kaynaklarımız bizim için sürdürülebilir büyümenin en önemli unsurudur. Özlük haklarının tam ve doğru biçimde kullanılmasını sağladığımız çalışanlara, ayrım olmaksızın, dürüst, adil, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlarız. …

Referanslarımız

Sertifika ve Belgelerimiz

ISO 9001 Belgesi - Onur Etiket

ISO 10002 Belgesi - Onur Etiket

Sedex Belgesi - Onur Etiket

OEKO-TEX Standard 100 - Onur Etiket

GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD - Onur Etiket

Global Recycle Standard - Onur Etiket