Scroll to top

Lazer Etiket İçin En İyi Tercih, Onur Etiket

Lazer kesim etiket, belirli ürünlerin yüzeylerine uygulanmak üzere dizayn edilmektedir. Lazer kesim sayesinde dizayn yapılan yerin bölgesine göre kesimler yapılır.

Çeşitli endüstrilerde kolay şekilde kullanılan lazer kesim etiket teknolojileri günümüzde yaygın durumda kullanılmaktadır. Gıda sektörü başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan lazer kesim etiket, sebze ve meyve etiketlenmesine yarar.

Lazer kesim başlı başına detaylı bir süreçtir ve sadece etiketlerde değil metal markalama işlemlerinde de kullanılır. Ayrıca birçok avantajı bulunur. Bunlardan bazıları dayanıklı olması, yüksek kontrastlı olarak işlem yapılabilmesi, mekanik markalama tekniklerine kıyasla çok daha yüksek hızda yapılabilmesi ve esnek ve özgün şekillerde karşımıza çıkması açısından tercih edilebilen bir işlem şeklidir.

Lazer kesim etiketlerde ürün ismi, kod numarası, üretim bölgesi ve birçok bilgi bulunmaktadır. Lazer kesim etiket özel ihtiyaçlar için de kullanılabilir. Lazer etiket, kaliteli bir etiket çeşidi olduğundan dolayı önemli bir etiket çeşididir.

Dış etkenlerden korunma açısından önemli özellikleri vardır. Bunlar sıcaklık, nem, kimyasal madde, ışın gibi etkenler olabilir. Bu etkenlere maruz kalan lazer etiket, bu tür etkenlere dirençli olmak zorundadır. Kullanılan malzemeler, elektriksel açıdan hassas olabilmektedir.

Peki Neden Lazer Kesim Etiket Kullanmalıyız? 

  1. Lazer etiketler, diğer etiketlere kıyasla daha fazla bilgi girilmesini sağlar.
  2. Paketleme ve etiketleme maliyetlerini minimum seviyeye indirmeye yarar.
  3. Dayanıklı olmaları sayesinde kolayca bozulma yaşanmaz.
  4. Çeşitli malzemelerdeki etiketlerin üzerinde lazer aracılığı ile yapılan işlemeler, dayanıklı malzemeler ile üretilir.
  5. Lazer etiketlerin ısı ve nem dirençleri sayesinde kullanımları kalıcıdır. Sorunsuz kullanım sayesinde sıklıkla tercih edilir.
  6. Etiket altındaki yapışkan yüzey kalitesi sayesinde ise lazer etiketinin kolay çıkması sağlanır.

Onur Etiket, tecrübeli kadrosu ile lazer kesim işlemini en iyi şekilde yapmak için özenle çalışmaktadır.

Peki Nasıl Üretiliyor?

Lazer etiket, kaliteli bir etiket çeşididir. Bu yüzden çok önemli bir etiket çeşidi olarak görülür. Dış etkenler tarafından gelecek olan tehlikelere karşı korunabilir.

Bu bağlamda önemli özellikleri vardır. Bunlar ısı dayanıklılığı, nem dayanıklılığı, kimyasal madde direnci, ışın direnci gibi etkenler olabilir. 

Bu etkenlerden herhangi bir tanesine maruz kalmış olan etiketler, olası etkenlere dirençli olmak durumunda kalır. Kullanılan malzemeler, elektriksel açıdan hassas olabilmektedir. Lazer kesim etiketler yapılırken, lazer yazıcılar kullanılmaktadır.

Lazer etiketlerin yazıcı tonerleri, yazdırılacak olan yüzeylere direkt olarak yapıştırmak amacı ile ısı ve basınç kullanılarak faaliyet vermektedir. Püskürtmeli yazıcılarda da benzer olaylar gerçekleşmektedir.

Lazer etiket tonerlerini internet üzerinden sağlayan firmalar bulunmaktadır. Bunlar pakette 100 adet olan ürünler olabilir. 100 adet ile sınırlı olmayıp başka miktarlarda satan işletmeler de bulunabilir.

Lazer etiketleri yaratabilmek için kullanılan malzemelerin çok yüksek sıcaklıklara dayanabilecek bir durumda olması gerekmektedir. Çoğu etiket, baskı işlemi yapılırken zarar görebilir. Bu bağlamda baskı işleminde zarar görmeme veya deforme olmama, kaliteli materyal ile gerçekleşmektedir.

Yüksek sıcaklıklara dayanan ve tonerlerin daha verimli şekilde bağlanabildiği düz yüzeylerde kullanılan bu etiketler, bu özellikleri sayesinde bolca tercih edilmektedir.

Lazer etiket ayrıca kağıdın baskı işlemi yapılırken kurumasını ve çatlamasını yüksek oranda önlemektedir. Yüksek nem içeriğine sahip olan bu etiket, bu eylemlerin sonucunda birçok işlem görür.

Lazer etiket, lazer kesim ile elde edildiği için bu ismi almıştır. Laser kesme işlemi, çeşitli ürünleri kolay şekillerde kesebilmek amacı ile yapılan ve genellikle endüstri alanlarında kullanılan bir kesme işlemidir.

Lazer kesme işlemi yüksek güçlerdeki lazer makinasının optik aracılığı ile yönlendirilmesi sonucu gerçekleşmiştir. Lazer ışını kapalı bir kap içerisindeki elektriksel rezonanslar sayesinde lazer malzemesinin uyarılması ile gerçekleşir. Parlayan materyaller uyarılırken ışık akışı görülür. Yeterli enerji elde edildiğinde kısmi ayna aracılığı ile yansır.

Mekanik kesim yapılacak ürünün üstünde lazerle kesmenin avantajları, iş parçasının kullanılabilirliğini ve iş parçasının uyumunu azaltabilir. Hassasiyet daha iyi olabilir, bundan dolayı lazer ışını eylem esnasında aşınmaz. Lazer sistemlerinin ısı enerjisinden etkilenen minik alanı olması sebebiyle, kesilmiş olan materyalin bozulma ihtimali de minimum seviyededir. Bazı materyallerin geleneksel yöntemler aracılığı ile kesilmesi eylemi sıkıntı çıkabilmektedir.

A4 Lazer Etiket Nedir?

Lazerle yazdırılabilen dayanıklı şekillerde önümüze çıkan lazer etiketler, a4 lazer etiket olarak da bilinmektedir.  A4 lazer etiketleri içerisinde renkli yazıcılar aracılığı ile performans arttırıcı baskı teknikleri kullanılarak yapılır.

A4 lazer etiketler ayrıca toner ve inkjet baskı yöntemleri aracılığı ile basılabilen sticker özelliğine sahip yapışkanlı etiketlerdir. A4 boyutunda olduğu için adında A4 kelimesi geçer. Standart yapışkana sahip, yüksek yapışma özelliğine sahip yada iz bırakmadan sökülebilen türlere sahip olan tutkallarda bu etiketin üretimi yapılabilmektedir. Etiketler, yapıldıktan sonra belirli testlerden geçirilerek ürün sahiplerine ulaştırılmalıdır.

Etiket Fiyatları Nasıldır? 

Lazer kesim etiketlerin fiyatları ekonomik olmakla beraber birçok kitle tarafından büyük bir talep söz konusudur. Kaliteli lazer kesim etiketler ile ürününüzü taçlandırmak istiyor ve ekonomik açıdan rahat olmak istiyorsanız Onur Etiket, rekabetin bilincinde en iyi fiyat teklifini size sunmak için bekliyor.

Sunduğumuz çeşitli fırsatlar sayesinde istediğiniz dizaynda, istediğiniz materyalde, dilediğiniz ölçüde ve şekilde lazer kesim etiketleri hizmetinize sunuyoruz. Profesyonel bir ekip çalışmasının ön planda olduğunun bilincinde çalışanlarımız ile size fiyat konusunda da en iyi olduğumuzu göstermek için sabırsızlanıyoruz.

Etiket Reklamlarınızı Lazer Kesim Etiket İle Yapmaya Ne Dersiniz?

Kıyafet etiketleri, günümüzde çeşitli şirketlerde kullanılmaktadır. Sektör fark etmeksizin kendisini öne çıkarmak isteyen birçok marka bu pazarlama tekniğini kişisel verilerin istenilen şekilde basmak amacı ile kullanır. Bu sektörler, tekstil sektörü başta olmak üzere mobilyalar, ofis sektörü, ilaç sektörü, gıda sektörü gibi sektörler olarak karşımıza çıkar.

Tekstil sektöründe, çoğu insan giydiği kıyafetin kalitesinden etkilenerek sizi tercih etmek isteyecektir. En sevdiği giysinin üzerinde gördüğü etiket sayesinde kullanıcı sizi zihnine yerleştirecektir.

Mobilya sektörü için de aynı örneği verebiliriz. İnsanların çok beğenerek almış olduğu koltuk, hayatlarının belli senelerine eşlik eder ve belli belirsiz yapılmış marka etiketiniz sayesinde sürekli olarak tercih edebilirsiniz.

Etiket piyasasında binlerce çeşit bulunmaktadır. Örneğin, baskılı etiketler  şarküterilerde, soğuk hava depolarında ve hal ürünlerinin etiketlenmesinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise baskılı etiketlerin kolay bir şekilde üretilip hem aşırı sıcak olan hem de aşırı soğuk olan koşullara karşı dayanıklı olmasıdır.

Elbette sadece baskılı etiket değil, birçok çeşit etiketle karşılaşabilmekteyiz. Bunlara lazer etiketler, karton etiketler, deri etiketler, güvenlik etiketleri gibi birçok etiket örnek verilebilir.

Ürün etiketleri artık günümüzün olmazsa olmaz ürünü olmuştur. Çeşitli markalar kendi reklamını ve pazarlamasını bu yöntem ile başarılı bir şekilde idare etmektedir. Şirketler etiketlerini en iyi şekilde tasarlaması ve kaliteli bir şekilde basması sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ürünün dizaynı akılda kalıcı olabilmesi için çok önemli bir faktördür. Bu yüzden profesyonel bir tasarımcı ile anlaşmanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Etiket çeşitleri her ne kadar basit bir yapı gibi gözükse de, markanızın prestijli görünmesini sağlar ve kalitesini ortaya koyar. Kullanıcılar için etiketin yapısı çok önemlidir.

Eğer ürün etiketiniz kaliteli ise, özellikle tekstil sektöründe,  insanlar etiketinizi kaşındırıcı olduğu veya rahatsız ettiği gerekçesi ile kesilmeyecektir.

Lazer Etiket Yaptırmak İçin Bazı Tavsiyeler

Etiket üretiminiz için birkaç tavsiye vermemizi isterseniz listemiz şu şekilde olacaktır.

  1. Etiketinizin tasarımını profesyonel grafik tasarımı yapan ve bu konuda tecrübeli olan uzmanların eline bırakın. Grafik tasarımcının sizin fikirlerinizi dinlemesine ve buna göre yönetilmesine izin verin.
  2. Kaliteli bir materyal seçin. Markanızın kalitesini gösterecek olan ürün etiketlerinin kaliteli olması kullanıcıları daha rahat ettirmek ile kalmaz aynı zamanda uzun yıllar içerisinde bozulmaya uğramayacağı için sürekli reklamınız yapılır.
  3. Etiket çeşidini dikkatli seçin. Etiket çeşidi seçerken sektörünüze uygun olan, markanız için daha ekonomik ve daha iyi olan etiketleri seçin.
  4. Etiketinizin boyutunu seçin. Etiket boyutları standart olduğu gibi, istediğiniz boyutlarda yapılanları da bulunmaktadır. 70 x 42.43 mm, 210 x 297 mm, 199.6 x 289.1 mm 199.6 x 43.5 mm gibi pek çok etiket ölçüsü bulunmaktadır.

Bu noktada, lazer makinesi ile tahta, pleksi, karton, plastik vb. materyallere kazıma ve kesme yapılabilir ve lazer kesme etiket eşsiz görüntüsü ile sizi bir adım öne taşımaya devam eder.

Ürün etiketi üretimi konusunda çeşitli yaklaşımlar bulunmaktadır. Lazer printer gibi makineler alternatif etiket üretimi olarak görülebilir. Bu bağlamda firmaların teknik bilgileri çok önemli bir yer tutmaktadır. Teknikleri iyi olan firmalar elbette ki etiketleri daha iyi çıkarmaktadır.

Ürün etiketleri her ne kadar reklamlama ve pazarlama için sıklıkla tercih edilse de bu etiketler aslında ürünlerin yıkama talimatlarını göstermektedir. Bir bakıma ürününüzün kaliteli kullanılmasını sağlamaya yarayan bu etiketler, kişilerin ürününüzden maksimum verimi almasını sağlar.

Tekstil ürünleri başta olmak üzere ürünleri minimum seviyede yıpratarak en iyi şekilde nasıl yıkanacağını en ufak ayrıntısına kadar belirtmektedir. Bu talimatlar arasında kıyafetlerimizi makinede yıkayıp yapamayacağımızı, yıkarsak kaç derecede yıkayan bildiğimizi, ürünlerimizi ütüleyip ütülemeyeceğimizi, kuru temizlemeye gönderip gönderilmeyen, kurutucuyu nasıl kullanmamız gerektiğini, ağartıcı olup olmadığını, ne tür temizleme kimyasallarını kabul ettiğini öğreten bilgiler bulunmaktadır.

Onur Etiket ile Sonuç Odaklı Lazer Etiket 

Özellikle hassas ürünlerin temizlenme aşamasında önemli bir yer alan bu temizleme talimatlarında, talimatlara uyulmadan yapılan temizleme işlemlerinde ürün üzerinde bazı değişimler ve yıpranmalar görülebilir.

Reklam yapmak amacı ile yada bakım etiketi oluşturmak amacı ile tercih edebileceğiniz en iyi etiketlerden bir tanesi kuşkusuz lazer kesim etikettir. Lazer kesim, ürünün boyutuna veya çeşidine bakılmaksızın herhangi bir yere kesim yapılmasını sağlar.

Trendleri sürekli takip eden ve bu eyleme devam eden, müşteri memnuniyetini her zaman en önde tutan ve kalitesinden asla ödün vermeyen Onur Etiket, oluşturulacak herhangi bir marka için istediğiniz şekilde muhteşem etiket modelini müşterileri için en iyi şekilde üretir.

Hizmetlerimizi, kalitemizi ve ürün çeşitliliğimizi yeni çıkan inovasyonlara paralel olarak sürekli geliştirmek üzere beklentileri karşılamak hatta şaşırtmak amacı ile çalışmaya devam ediyoruz. Büyük arge ekibimiz sayesinde lazer kesim etiketleri en iyi şekilde çıkarıyor, bunun üzerine daha da iyi sonuçlar çıkarmak amacı ile kendimizi geliştiriyoruz. Teknolojik inovasyonları takip etmekle kalmayıp kendimizi inovasyon öncüsü olarak görüyoruz.

Onur Etiket, bütün bu adımları kolay ve hızlı bir şekilde atmanızı sağlar ve profesyonel kadrosu ile ürün etiketinizi en iyi şekilde üretir. Kaç adet etiket baskı yapılacağı, etiket ölçüsünün ne olacağı gibi bazı bilgiler fiyatta etkisi olan sorular olarak karşımıza çıkar. Kağıt çeşitleri istenilen şekilde yapılabilir. 

Onur Etiket, teknik anlamında diğer firmalardan önde olduğunu tecrübesi ve ürettiği inovasyonlar sayesinde kanıtlamış bir markadır. İyi bir tasarım ekibi ve kaliteli bir üretici firma ile etiket reklamcılığı yapmak harika bir birleşim yaratır. Üretilen tekstil etiketleri hakkında bilgi almak ve numune talep etmek için buradan iletişime geçebilirsiniz. Instagram üzerinden Onur Etiketi takip ederek etiket modelleri hakkında bilgi alabilirsiniz: @onuretiketcomtr

Lazer Etiket - Lazer Kesim Etiket - Onur Etiket